Kilkukrotnie już na tym blogu zachęcałem Was do „Wielkich tanich zakupów w hipermarkecie Real„, gdzie można było zaoszczędzić nawet 27% wartości zakupionych rzeczy. Wygląda jednak na to, że zakupowe eldorado obiegło końca.

Od dłuższego czasu nie zaglądałem do tego hipermarketu, bo w cotygodniowej gazetce są coraz gorsze promocje. Zwracam na to uwagę, bo przy kupnie towaru objętego promocją zniżkową np. „drugi za 1 grosz”, korzystając z kuponu zniżkowego „10% taniej za zakupy” (drukowanego z systemu payback) można było zaoszczędzić 20% od ceny kupionej rzeczy (pisałem o tym w maju) – tym sposobem kupiłem np. mleczko do czyszczenia Cif po 3,20 zł za opakowanie 700ml.
W aktualnej gazetce pojawiła się atrakcyjna oferta – proszek Vizir 5kg za 35 zł i płyn do płukania Lenor 1l za 1 grosz w zestawie. Z promocji można skorzystać tylko raz na jednym paragonie, ale można przecież zapakować zakupy i wrócić po więcej. Już się szykowałem do wyjścia, aż tu nagle…
Chyba jednak marketingowcy sieci zauważyli, że klienci korzystają z kuponów zniżkowych, aby obniżyć ceny produktów i wprowadzili dwie zmiany: 1) promocje zniżkowe pojawiają się rzadziej i dotyczą produktów mało przydatnych (typu ciastka), 2) kupony zniżkowe zniknęły z systemu payback (wcześniej można je było kupić za 500 punktów). Można je zdobyć przy okresowych promocjach, jednak trzeba dwukrotnie w ciągu tygodnia zrobić zakupy na określoną kwotę. Zapewne chodzi o to, aby kliencie przychodzili do sklepu wydawać duże kwoty a nie kupować dużo i tanio.
Koniec końców wybiorę się do sklepu po proszek i płyn do płukania, wymienię swoje dotychczas zgromadzone punkty payback na bony zakupowe i pewnie nieprędko wrócę na kolejne zakupy.