Do dzisiejszego dnia większość swoich wolnych środków pieniężnych trzymałem na koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima. Jego promocyjne oprocentowanie do 10 lipca wynosi 6,50% dla nowych środków. Jednak ktoś inny zaoferował więcej.

Konto w BGŻ Optima założyłem zaraz po starcie tego wirtualnego banku. Założyłem też trzy lokaty jednodniowe, które przed wejściem w życie przepisów zmieniających naliczanie podatku od zysków kapitałowych, były bardzo korzystne. W chwili obecnej oprocentowanie na tych lokatach wynosi 6,30%.

Od dziś przenoszę wszystkie środki z Optimy na Konto Oszczędnościowe w Banku Millenium. Jego oprocentowanie wynosi 7,00% i jest gwarantowane do 20 sierpnia. Jest więc wyższe o 0,50% od oferty BGŻ Optima (dla kwoty 10 tys. zł. zysk w odsetkach wyniesie 50 zł brutto rocznie). Jedyny minus to tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Ale przecież to jest konto na oszczędności a nie bieżące korzystanie.

Konto oszczędnościowe w Banku Millenium można otworzyć przez Internet. Wystarczy wcześniej założyć darmowe Dobre Konto, które zwraca 3% wydatków na stacjach benzynowych, supermarketach i sklepach spożywczych. Pisałem o nim wcześniej.