Byliście na zakupach w hipermarkecie Real w ostatnich dniach sierpnia? Jeśli poszliście za moją radą z poprzedniego wpisu, to zgarnęliście duży rabat.

My z żoną zrobiliśmy zakupy na prawie 512 zł. Jednak dzięki zniżkom, rabatom, zwrocie moneyback oraz kuponach zakupowych, zaoszczędziliśmy 160,21 zł od powyższej kwoty. Poniżej dokładnie opisuję, skąd się wzięła tak duża oszczędność.
Do zakupów dobrze się przygotowaliśmy – aktywowaliśmy eKupon w systemie payback oraz zakupiliśmy kupon „10% zniżki na zakupy w Real” (za 500 pkt payback). Sporządziliśmy też listę zakupów z którą chodziliśmy po sklepie.

Na nasze rabaty złożyły się:

  1. Promocje w sklepie dostępne dla wszystkich klientów (np. „kup jeden produkt, weź drugi za 1 grosz”).
  2. Kupon „10% zniżki na zakupy w Real”.
  3. Punkty Payback od kwoty zakupów (1 punkt za każde wydane 2 zł).
  4. Promocyjne punkty payback, dzięki aktywowaniu eKuponu „250 punktów za zakupy za min. 25 zł”.
  5. Moneyback 3% za zakupy kartą VISA DOBRE KONTO.
  6. Kupony na kolejne zakupy (promocja aktualna tylko w dniach 30-31 sierpnia).

Szczegółowe wartości poszczególnych rabatów są widoczne na wykresie po prawej.

Na tych zakupach nauczyłem się kolejnej rzeczy, ważnej w nierównej walce konsument-sklep. Mając taki stosunkowo duży rabat, ale ograniczony (najbardziej opłacalny przy kwocie zakupów 450 zł), warto kupować te produkty, które są na porównywalnym poziomie cenowym, jak w innych sklepach. Nie opłaca się natomiast kupować drogich produktów, które dzięki rabatom będą kosztować tyle samo co u konkurencji bez promocji. W ten sposób tylko zmarnujemy nasz rabat.

W tabelce obok przedstawiam ceny kilku produktów wg wartości na półkach sklepowych oraz już po uwzględnieniu wszystkich rabatów.

Jeśli zrobiliście zakupy, to ile zaoszczędziliście? Czy uważacie, że było warto?