Sposób na 20% tańsze zakupy w hipermarkecie Real

Dziś zaprezentuję Wam sposób na 20% tańsze zakupy w drogim hipermarkecie.

Zamów i wydrukuj kupon zniżkowy
Na swoim koncie w payback.pl zamów kupon 10% taniej za zakupy w Real (kosztuje 500 punktów payback).

Wyszukaj promocyjne produkty
Korzystając z gazetki reklamowej (aktualne znajdziesz na stronie www.real.pl/gazetki-i-katalogi), wyszukaj promocje „kup drugi za 1 grosz”, lub z procentową zniżką na zakup kolejnej rzeczy.

Jak jest naliczany rabat
System naliczania zniżek i rabatów w hipermarketach Real działa w ten sposób, że najpierw podlicza ceny produktów bez promocjii. Następnie od tej ceny nalicza 10% zniżki. Dopiero na końcu zmniejsza cenę produktów promocyjnych (np. do 1 grosza lub do 50% ceny).

Znając tę zasadę mogłem kupić mleczko do czyszczenie Cif za 6,4 zł/litr. W kwietniu było ono w cenie 7,99 zł za butelkę o pojemności 500 ml, z obowiązującą promocją typu „druga za 1 grosz”.

Powinienem zapłacić 7,2 zł za dwie butelki (pierwsza 10% taniej, druga za 1 grosz). Jednak najpierw od pierwotnej ceny (7,99 zł) dwóch butelek należy odjąć 10% zniżki (po 0,80 zł za butelkę), a dopiero potem cenę drugiej butelki obniżyć do 1 grosza. Ostatecznie wyszło na to, że zapłaciłem 20% mniej za pierwszą butelkę i 1 grosz za drugą.

Korzystaj z wysokich zniżek
Przy zakupach, gdzie korzystasz z kuponu zniżkowego 10%, za każdy produkt objęty promocją „drugi za 1 grosz”, zapłacisz faktycznie 20% mniej za pierwszą rzecz i 1 grosz za drugą. Warto o tym pamiętać i śledzić gazetkę w poszukiwaniu naprawdę korzystnych promocji.

3 komentarze

  1. Od dłuższego czasu z mojego konta payback nie mam już dostępnych kuponów 10% mniej do reala za 500pkt. Może coś zmienili na stronie i szukam nie tam gdzie trzeba tego kuponu. Są tylko dostępne te za 5000pkt uprawniające do rabatu 10% od zakupów na maksymalną kwotę 5000 zł. Przy zakupach 200-300 zł jest nieopłacalne wykupować ten kupon. Co do zbierania pkt to w moim przypadku średnio miesięcznie na konto wpada 1000 pkt (faktury i doładowania Orange, zakupu Allegro, zakupy Real, ekupony zwiększające liczbę pkt)

  2. Zajrzałem do Auchan parę dni po przejęciu sklepu Reala – większość towarów ta sama, trochę zmieniony układ półek. Chyba przyczepiłeś się do nietypowej sytuacji jaką jest przejęcie sieci. Gdyby ceny wzrosły nowa sieć zanotowałaby straty na wejściu, gdyby się nie zmieniły – klient by nie zauważył zmiany marki. Co pozostało – symboliczne i zapewne tymczasowe obniżki o charakterze promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.