Umiesz liczyć, licz głosy… za 300 zł

Zbliża się doskonała okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Wystarczy znaleźć komitet wyborczy, który zgłosi nas na członka obwodowej komisji wyborczej w naszej gminie.

Praca polega na tym, że w dzień wyborów będziemy obsługiwać głosujących (sprawdzać pesel, podsuwać listę do podpisania i wydawać kartę do głosowania). W większości komisji wystarczy być obecnym przez pół dnia i podczas liczenia głosów. Jeśli nie będzie większych problemów, przed północą powinniśmy być z powrotem w domu – z kopertą w kieszeni, zawierającą 300 zł.

Kto może zostać członkiem komisji wyborczej

Aby być członkiem obwodowej komisji wyborczej, wystarczy spełnić cztery warunki:

– posiadać czynne prawo wyborcze (mieć ukończone 18 lat),

– stale zamieszkiwać na obszarze gminy, w której mieści się obwodowa komisji (być zameldowanym na stałe lub być w rejestrze wyborców),

– nie można być wnukiem, dzieckiem, rodzeństwem, rodzicem, babcią lub dziadkiem kandydata,

– nie można być mężem zaufania ani pełnomocnikiem komitetu wyborczego,

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, aby pełnomocnik komitetu wyborczego zgłosił nas do odpowiedniej obwodowej komisji.

Kto zgłasza do komisji wyborczej

Prawo zgłaszania osób do obwodowych komisji wyborczych mają zarejestrowane komitety wyborcze. W każdej komisji zasiada od 6 do 8 osób. W przypadku większej liczby zgłoszeń, zostanie przeprowadzone losowanie. Termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji mija 17 października. Do 26 października będzie wiadomo, kto został członkiem komisji. Listą zgłoszonych komitetów wyborczych dysponują poszczególni Komisarze Wyborczy. Znajdziesz je na stronie PKW.

Ile można zarobić w komisji wyborczej?

Członek obwodowej komisji wyborczej – 300 zł

Zastępca przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej – 330 zł

Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej – 380 zł

Wybór przewodniczącego i zastępcy jest dokonywany w czasie pierwszego posiedzenia komisji, jeszcze przed dniem głosowania. O spotkaniu zostaniemy poinformowani przez urzędników.

[mc4wp_form]

3 komentarze

  1. Niestety nie można zapisać się z ulicy. Ktoś musi nas zgłosić.I tu znowu pole do popisu dla co niektórych. W mieście sosiadującym z moim wybuchła afera po tym jak wyszło na jaw sprawa jednego komitetu, który „werbował” członków komisji za opłatą. Zarobisz 300, ale za wpisanie na listę musisz zapłacić 100 i to z góry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.