Tak wyglądały moje Wielkie Tanie Zakupy w Real

Byliście na zakupach w hipermarkecie Real w ostatnich dniach sierpnia? Jeśli poszliście za moją radą z poprzedniego wpisu, to zgarnęliście duży rabat.

My z żoną zrobiliśmy zakupy na prawie 512 zł. Jednak dzięki zniżkom, rabatom, zwrocie moneyback oraz kuponach zakupowych, zaoszczędziliśmy 160,21 zł od powyższej kwoty. Poniżej dokładnie opisuję, skąd się wzięła tak duża oszczędność.
Do zakupów dobrze się przygotowaliśmy – aktywowaliśmy eKupon w systemie payback oraz zakupiliśmy kupon „10% zniżki na zakupy w Real” (za 500 pkt payback). Sporządziliśmy też listę zakupów z którą chodziliśmy po sklepie.

Na nasze rabaty złożyły się:

 1. Promocje w sklepie dostępne dla wszystkich klientów (np. „kup jeden produkt, weź drugi za 1 grosz”).
 2. Kupon „10% zniżki na zakupy w Real”.
 3. Punkty Payback od kwoty zakupów (1 punkt za każde wydane 2 zł).
 4. Promocyjne punkty payback, dzięki aktywowaniu eKuponu „250 punktów za zakupy za min. 25 zł”.
 5. Moneyback 3% za zakupy kartą VISA DOBRE KONTO.
 6. Kupony na kolejne zakupy (promocja aktualna tylko w dniach 30-31 sierpnia).

Szczegółowe wartości poszczególnych rabatów są widoczne na wykresie po prawej.

Na tych zakupach nauczyłem się kolejnej rzeczy, ważnej w nierównej walce konsument-sklep. Mając taki stosunkowo duży rabat, ale ograniczony (najbardziej opłacalny przy kwocie zakupów 450 zł), warto kupować te produkty, które są na porównywalnym poziomie cenowym, jak w innych sklepach. Nie opłaca się natomiast kupować drogich produktów, które dzięki rabatom będą kosztować tyle samo co u konkurencji bez promocji. W ten sposób tylko zmarnujemy nasz rabat.

W tabelce obok przedstawiam ceny kilku produktów wg wartości na półkach sklepowych oraz już po uwzględnieniu wszystkich rabatów.

Jeśli zrobiliście zakupy, to ile zaoszczędziliście? Czy uważacie, że było warto?

9 komentarzy

 1. Do robienia fajnej i skutecznej listy zakupów polecam Listonic. Dodatkowo znajdzie i dopasuje promocje z gazetki promocyjnej Real do produktów na liście:)

 2. Ja zrobiłem zakupy dwa dni przed weekendem więc nie załapałem się kuponem rabatowym na następne zakupy. Za zakupy zapłaciłem po rabatach 295,80 zł w tym łączny rabat wyniósł 94,85 zł + 3% moneyback z Dobnego Konta. Użyłem kuponu 12% mniej na całe zakupy, który otrzymałem przy ostatniej wizycie w Multikinie. Dodatkowo trafiło się kilka produktów „drugi za grosz” lub „drugi za pół ceny”. Zauważyłem, że Real policzył rabat z kuponu 12% z ceny produktu przed naliczeniem rabatu dostępnego na sklepie, np. Proszek OMO color 4kg w cenie 34,99 zł + drugi proszek OMO do białego 4kg za gorsza, rabat 12% został obliczony po cenie 2×34,99 zł więc po wszystkich rabatach te dwa proszki kosztowały mnie tylko 26,60 zł – 3% z Dobrego Konta.

  Tak jak autor bloga też staram się maksymalizować rabaty w sklepach Real (aktywowanie ekuponów dających dodatkowego punkty Payback, wykupowanie kuponów 10% mniej na całe zakupu). Ponad rok temu trafiłem na świetną promocję w REAL, mianowicie wymiana 10000pkt na kupon o wartości 200 zł do wykorzystania na zakupy w REAL (normalnie wymieniłbym je na kupon 100 zł) więc nie było się co zastanawiać tylko brać ten kupon 😉

 3. popieram jak najbardziej zakupy w realu, sam tez praktykuję kupony -10% z paybacka i 3% cashback z millenium, jednak w Realu kupuję w większosci rzeczy których nie ma w biedronce lub lidlu. Polecam porównac ceny niektórych markowych produktów z produktami z dyskontów, które moim zdaniem nie odbiegają jakością od markowych a są czasem nawet ponad połowę tańsze. Tak dla przykładu: proszek LEL z lidla w śmiesznej cenie, zielony lidlowy „domestos” którego nazwy nie pamietam, pieluchy lidlowe, czy husteczki nawilżane z biedronki. moim zdaniem zakupy w biedronie i lidlu przynosza nie mniejsze oszczedności niż te wszystkie cashbacki, promocje i kupony znizkowe!

 4. Ja ostatnio też zrobiłem nieco większe zakupy w Real, była dobra okazja 26.10 – kupon -12% na zakupy za free można było wydrukować w payback-owym automacie. Do tego ekupon 3x tyle punktów, 3% zwrot z Millenium, i jeszcze chyba dostane 1000 punktów za zakupy za 80zł w Real i za 80zł na Allegro 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.