Banki dają już ponad 3% na lokacie

W nawiązaniu do wzrostu stóp procentowych, rośnie nie tylko oprocentowanie kredytów. Banki zaczęły poprawiać ofertę lokat terminowych.

Inbank zaoferował właśnie lokatę na 3% (3-miesięczna), 3,25% (6-miesięczna) lub 3,5% (12-miesięczna). I warto się pochylić na tą propozycją. Z dwóch powodów.

  • wysokie (jak na obecne warunki) oprocentowanie – od 3% do 3,5%.
  • łatwość założenia lokaty – zrobisz to w kilka minut, przez internet.

Warunki lokaty w Inbanku

Odsetki są wypłacane po zakończeniu trwania lokaty (nie zostaną wypłacone w przypadku zerwania lokaty przed terminem).

Kwota pojedynczej lokaty wynosi minimum 5 tys. zł a maksymalnie 50 tys. zł. W przypadku gdy chcesz zdeponować większą kwotę, możesz założyć kilka lokat. Jednak w sumie możesz ulokować nie więcej niż 400 tys. zł. Środki na lokacie (lokatach) w Inbanku są objęte gwarancjami estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond (do 100 tys. euro, czyli w każdym przypadku pełna kwota, którą zdeponujemy). Szczegóły systemu gwarantowania depozytów założonych w Inbank dostępne są w Arkuszu Informacyjnym Deponenta.

Lokata z automatycznym odnowieniem

Przy wyborze lokaty z automatycznym odnowieniem dostaniesz bonus +0,1% do oprocentowania obowiązującego w dniu odnowienia lokaty. Jeśli więc wybierzesz lokatę 3-miesięczną, a za trzy miesiące oprocentowanie lokat w Inbanku będzie wynosić 4%, to twoja przedłużona lokata zostanie oprocentowana na 4,1%. Co więcej, w przypadku zerwania przedłużonej lokaty, zachowasz odsetki, które narosły do dnia zerwania (inaczej niż w przypadku standardowych lokat).

Załóż lokatę na 3% w Inbanku

Dlaczego warto zainteresować się właśnie tą ofertą?

Lokatę w Inbanku możesz założyć w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Ponadto nie ma żadnych dodatkowych „haczyków” typu zakładanie nowego konta. Po zakończeniu trwania lokaty pieniądze wrócą na konto, z którego je przelałeś. Proste?

W związku z lawinowo rosnącymi inflacją i stopami procentowymi, nasze pieniądze szybko tracą na wartości. Te lokaty choćby częściowo uchronią nasze pieniądze. To oferta szczególnie powinna zainteresować osoby, które mają wolne środki na koncie bankowym (pieniądze, które „nie pracują”) w kwocie do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za każde 10 tys. zł zdeponowane na trzymiesięcznej lokacie, otrzymasz ponad 60 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.