Czym płacić za paliwo po zmianach w Getin Banku?

Niestety długo nie cieszyliśmy się z dodatkowych ok. 40 zł miesięcznie, w zamian za płacenie kartą paliwową Getin Banku na stacjach benzynowych.

Od teraz osoby korzystające z konta oraz Ci, co dopiero założą konto z kartą paliwową, otrzymają zwrot do kwoty 4,95 zł za litr paliwa (czyli o złotówkę mniej niż do tej pory). Przy dzisiejszych cenach wyjdzie jakieś 35 groszy na litrze. Poza tym od lutego wchodzi przepis określający maksymalną roczną kwotę zwrotu (300 zł).

Na osłodę tych gorzkich zmian bank dorzuca darmowe ubezpieczenia Auto Assistance, zawierające bezpłatne holowanie, naprawę auta na miejscu zdarzenia, dowiezienie paliwa, pomoc w razie rozładowania akumulatora.

Pamiętajmy przy tym, że w razie niewykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł każdego miesiąca, bank obciąży nasze konto opłatą 9,99 zł.

Szkoda, bo przez kilka miesięcy wydając na stacjach benzynowych 200 zł (plus 100 zł gdziekolwiek indziej), dostawałem 40 zł zwrotu na konto. To był bardzo dobry deal. Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla konta do zakupów paliwa?

Szukałem, szukałem i znalazłem. Mało znany Toyota Bank od kilkunastu tygodni ma w swojej ofercie Konto Jedyne. Jego atuty to:
– założenie przez internet,
– zwrot 8% zakupu paliwa, max. 50 zł miesięcznie, do końca 2014 roku,
– bezpłatne ubezpieczenie assistance (podobnie jak w przypadku Getin Banku),

Konto ma też swoje wady:
– wymaga wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych mailem od banku i jego partnerów,
– aby otrzymać zwrot za jeden zakup paliwa, trzeba wykonać trzy transakcje kartą na min. 39 zł każda w innych miejscach niż stacje benzynowe,
– opłata za prowadzenie konta wynosi 2,49 zł miesięcznie (zwracana w przypadku wydania min. 400 zł miesięcznie),
– tylko trzy darmowe wypłaty z bankomatu w miesiącu (każda kolejna 4,5 zł),

Premia będzie wypłacana do 15-go dnia każdego miesiąca. Aby założyć Konto Jedyne, wejdź na stronę Toyota Banku.

Porównanie
Jeśli wydaję na paliwo 200 zł miesięcznie, to płacąc Kartą Paliwową dostałbym ok. 12 zł zwrotu, a kartą Toyota Banku 16 zł.

Aby nie płacić za prowadzenie konta, muszę wydać jeszcze 100 zł w Getin Banku albo min. trzy razy po 39 zł (jeśli paliwo tankowałem raz, pamiętając przy tym, aby dobić do 400 zł w sumie) w Toyota Banku (to też warunek konieczny do otrzymania zwrotu).

Jeśli na paliwo wydaję więcej, to różnica wyraźnie przesuwa się na korzyść Toyota Banku. Przy zatankowaniu za 300 zł, zwrot w Getin nadal wyniesie 12 zł (liczony do 30l miesięcznie) a w Toyocie już 24 zł. Dlatego Konto Jedyne opłaca się szczególnie tym, którzy:

  1. Dużo wydają na paliwo.
  2. Tankują bak do pełna.

Znacie inne sposoby na obniżenie kosztów zakupu paliwa?

2 komentarze

  1. Na pewno warto mieć karty lojalnościowe stacji.
    BP – Payback – wymienić punkty na chociażby bon do reala 😉
    SHELL -Ze zbieranych punktów można dostawać zniżkę na paliwo zawsze to parę złotych w portfelu więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.