Darmowy Internet

Dziś mam dla Ciebie kolejną propozycję oszczędnościową. Ile możesz zyskać? A ile wydajesz miesięcznie na Internet? Czy wiesz, że możesz go mieć za darmo?

Usługę bezpłatnego dostępu do Internetu oferuje firma aero2. Jedyne wydatki, które należy ponieść to 20 zł depozytu za kartę SIM oraz 7 złotych za przesyłkę pocztową (nie zapłacisz, jeśli zechcesz odebrać kartę osobiście w Warszawie).

Nie myśl sobie jednak, że to filantropia. Firma musi udostępnić usługę darmowego Internetu w zamian za wyłączność do korzystania z pasma 2570-2620 MHz do końca 2024 roku. Jej ofercie i poczynaniom przygląda się Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Kartę SIM można podłączyć do komputera stacjonarnego z modemem usb, laptopa lub telefonu komórkowego. Prędkość oferowanego połączenia jest stosunkowo niewielka (niespełna 256 kb/s), ale w przyszłości ma rosnąć. Pewnym uniedogodnieniem może być przerywanie połączenia co godzinę (co ma zapobiec nadmiernemu pobieraniu dużych plików z sieci). Po więcej informacji, w tym mapę zasięgu sieci odsyłam na stronę aero2.pl.

Oferta nie jest wieczna i będzie trwać przez trzy lata od czasu osiągnięcia przez operatora wymaganego przez UKE pokrycia siecią 50% ludności Polski w paśmie 2570-2620 MHz.

Według danych operatora, w magazynie znajduje się jeszcze ponad dziesięć tysięcy wolnych kart SIM. Ja właśnie zamówiłem jedną dla siebie.

3 komentarze

  1. Pozostaje jeszcze jeden wydatek – modem. No chyba, że ktoś ma wbudowany w net note czy innego booka. A to już wydatek rzędu 100 zł. Ale tutaj także można trochę pooszczędzać korzystając z promocyjnej oferty Deutsche Banku. Ja już z oferty skorzystałem (opisałem to u siebie) i czekam na modem. Potem właśnie mam zamiar zamówić AERO2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.