Jak wydłużyć okres bezodsetkowy

Znalazłem w sieci ciekawy sposób na wydłużenie okresu bezodsetkowego karty kredytowej. Choć sam tego nie wypróbowałem, to z uwagi na brak podobnych informacji na innych blogach postanowiłem o tym napisać u siebie.

Trick polega na zmianie daty zakończenia cyklu rozliczeniowego karty kredytowej. W mBanku taką operację wykonuje się przez bankową infolinię, kosztuje ona 5 zł i nie może być wykonywana częściej niż co cztery miesiące (z daną datą muszą być wygenerowane minimum trzy wyciągi).

Ponadto nie można zmienić daty na wsteczną, tj. zmieniając datę zakończenia cyklu w dniu 20 grudnia nie można ustawić daty na 1 dzień miesiąca. Czyli najkorzystniej będzie zmienić datę niedługo przed dniem zakończenia cyklu rozliczeniowego. Dla przykładu, jeśli cykl rozliczeniowy karty kredytowej w mBanku kończy się 12 grudnia, to dzwoniąc na mlinię w dniu 8 grudnia można zmienić datę zakończenia cyklu rozliczeniowego np. na 28 dzień miesiąca i tym samym zyskać 16 dni dłuższy okres bezodsetkowy.

Zmiany cyklu można dokonać również w przypadku kart kredytowych wydanych przez PKO BP (za darmo), Multibank (opłata 5 zł), BGŻ (20 zł), Alior Bank (25 zł, karta kredytowa Platinum). Znacie inne?

Jeden komentarz do “Jak wydłużyć okres bezodsetkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.