Jak nie płacić za telefon komórkowy?

W ciągu ostatnich kilku lat korzystam już z usług trzeciego operatora telefonii komórkowej. Od czasów mojego pierwszego telefonu zawsze korzystałem z sieci Orange – wydawało mi się, że jest stosunkowo tania. Faktycznie, wydawało mi się. Potem przeniosłem numer do Gadu-Air, aby w końcu znaleźć się w sieci Play.

Oczywiście „nie płacić” się nie da. Ale można znacznie obniżyć koszty. W porównaniu do czasów w Orange, moje miesięczne koszty spadły o kilkadziesiąt złotych. Poniżej przedstawiam moje propozycje na zmniejszenie opłat za telefon komórkowy, oparte na moich własnych doświadczeniach.

Krok pierwszy: zmiana operatora.

Oczywiście proponuję zmianę sieci na Play. Wszystkie formalności załatwisz w salonie Play. Ponadto po pierwszym doładowaniu otrzymasz 60 zł bonusu na rozmowy i smsy. Standardowe ceny u tego operatora to 29 groszy za minutę połączenia, 9 groszy za sms, 19 groszy za mms oraz 12 groszy za 100 kb danych.

Krok drugi: wybór taryfy.

W przypadku oferty na kartę (którą ja preferuję) możesz wybrać jedną z dwóch ofert: „Lubię to” (wyróżnia się tym, że za każde doładowanie dostajesz 30% więcej na konto oraz masz nielimitowany dostęp do facebooka) lub „Play Fresh”, w której do wyboru masz darmowe smsy do wszystkich po każdym doładowaniu konta („All Inclusive SMS”) lub darmowe rozmowy i smsy w sieci Play („All Inclusive Rozmowy”). Jeśli nie masz wielu znajomych w sieci Play to polecam tę pierwszą.

Krok trzeci: doładowanie telefonu.

Jeśli wybrałeś ofertę „Lubię to”, kupuj doładowania poprzez stronę Play na facebooku, jeśli „Play Fresh”, skorzystaj ze strony doladowania.play.pl, dzięki czemu zyskasz 10% więcej przy doładowania za minimum 20 zł.

Krok czwarty: Skonfiguruj promocje.

Sieć Play oferuje opcjonalne promocje, które możesz aktywować jednym kciukiem. Spis promocji znajdziesz na stronie Play. Ale nie wszystkich. Od kilku lat bowiem funkcjonuje promocja „10 zł za 5 zł” (regulamin tutaj), z której warto skorzystać na samym początku. Najprościej opisując – podwaja ona kwotę 5 zł i jest ważna przez miesiąc (nawet jak wydzwonisz wcześniej, to musisz czekać aż minie miesiąc aby aktywować ją ponownie).

Aktywuj również promocję „Zbieraj minuty„. Dzięki temu za każde 2 minuty połączenia na Twój telefon spoza sieci Play, otrzymasz minutę na połączenia wychodzące. Koszt tej usługi to tylko 3 zł (ważna aż przez 90 dni).

Dzięki Pakietowi 600 SMS (koszt 6 zł, ważny 30 dni), obniżysz koszt swoich smsów do 1 grosza.

Aby zmniejszyć standardowy koszt rozmów, skorzystaj z oferty „30 minut do wszystkich sieci za 6 zł„. Dzięki temu cena rozmów spadnie do 20 groszy za minutę. Taryfa jest ważna przez 30 dni od aktywowania. Kolejną możesz włączyć dopiero po tym okresie.

Jeśli często dzwonisz na numery stacjonarne lub wewnątrz sieci a nie wybrałeś opcji Play Fresh „All Inclusive Rozmowy” to mogę Ci polecić też promocję „100 minut do Play i na stacjonarne„. Kosztuje 5 zł i jest ważna 30 dni (cena za minute połączenia spada do 5 groszy).

Podsumowanie

Moim zdaniem najlepsze wykorzystanie powyższych ofert to wybór taryfy „Lubię to”, doładowywanie konta przez facebooka, aktywowanie usług (kolejno): Zbieraj minuty, 10 zł za 5 zł, Pakiet 600 sms, 100 minut do Play i na stacjonarne, 30 minut do wszystkich za 6 zł.

Załóżmy, że w Play „Lubię to” doładowujesz telefon za 50 zł miesięcznie. Za aktywację poszczególnych usług zapłacisz w sumie 23 zł. W zamian miesięcznie otrzymasz: 15 zł więcej za doładowanie oraz 5 zł więcej za usługę „10 za 5”. Ponadto zbierasz darmowe minuty odbierając telefony z innych sieci, masz do wykorzystania pakiet 600 smsów. Ostatnie dwa pakiety obniżą Ci koszty połączeń do 5 groszy w Play i na stacjonarne oraz 20 groszy do innych sieci. A na koncie pozostaje 47 zł! I tak co miesiąc 🙂

6 komentarzy

  1. Ja korzystam z taryfy Play Fresh „All Inclusive Rozmowy” i nie mam dostępnego pakietu „10 zł za 5” ale za to „30zł za 10” wszytko można aktywować przez *111#

  2. Znalazłam jeszcze lepszą ofertę niż wyzej wymieniona pomocje działające wstecz- czyli jeśli zadzwoni Pani z infolinii i zaoferuje nam niby korzystną ofertę a za 2 dni wejdzie lepsza to otrzymujesz to nowszą promocję bez żadnej dopłaty.0,01 zł – w sieci0,29 zł /minutę do innych sieci0,10 zł sms w sieci0,15 zł sms poza sieciąniewykorzystane minuty przechodzą na kolejne 3 miesiącemożliwość rabatowania swojego rachunku do 90% więc rachunki czasami to 4,5 zł, 8zł itd .Lepszej oferty nie spotkałam na rynku .

  3. „Oczywiście „nie płacić” się nie da.””. Da się :))

    Cytat A.E.: „Wiado­mo, że ta­ki a ta­ki po­mysł jest nie do zreali­zowa­nia. Ale żyje so­bie ja­kiś nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie do­konu­je te­go wynalazku.”

    Jestem tego dowodem 🙂 Więc radzę nie stawiać własnych filozofii oraz nie używać „nie da”. Wszystko można. Starter można dostać za darmo, obierane 365dni, 1PLN kredyt 24h, 30 minut do sieci za dane osobowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.