Jak oszczędzam na zakupach

Podobno Polacy ratują stan swoich portfeli oszczędzając na zakupach żywności. Eksperci zgodnie twierdzą, że jedzenie to niewłaściwa kategoria do szukania oszczędności. I mają trochę racji. No bo przecież nie można ograniczyć ilości jedzenia. Można tak zrobić w przypadku wydatków na rozrywkę: rzadziej wychodzić do baru, kina, rzadziej jeździć własnym samochodem. Ale nie można mniej jeść.

Jak zatem zmniejszyć swoje wydatki na artykuły spożywcze? Ja robię to na przykład tak:

W ostatnim tygodniu wybrałem się na duże zakupy do hipermarketu Real. Uważam, że większe zakupy warto robić w dużych sklepach, oferujących niskie ceny. Wcześniej wspólnie z żoną spisaliśmy listę produktów, które są nam potrzebne. Dzięki przygotowaniu listy zakupów mam pewność, że kupię tylko to co jest mi potrzebne oraz stracę mniej czasu na chodzenie między pólkami w markecie.

W portfelu miałem kupon rabatowy, upoważniający do 10% zniżki na jednorazowe zakupy w hipermarkecie Real, w tym dniu (co jakiś czas pojawia się taka promocja, wystarczy wcześniej zrobić zakupy na dowolna kwotę w określony dzień). Za zakupy zapłaciłem kartą z Dobrego Konta, które zwraca mi co miesiąc 3% za zakupy. Przed wyjściem do sklepu na stronie payback.pl aktywowałem kupon „3 razy więcej punktów” za zakupy w sklepie Real. Zazwyczaj za zakupy w tym sklepie otrzymuję 1 punkt za każde wydane 2 zł. Jest on wart 1 grosz, czyli bonus wynosi 0,5%. Dzięki potrojeniu naliczania punktów mój bonus w tym przypadku wyniósł 1,5%.

W sumie zrobiłem zakupy na ok. 300 zł, jednak dzięki kuponowi na 10% zniżki zapłaciłem 30 zł mniej. Dostałem za to 405 punktów payback, wartych 4,05 zł, a w przyszłym miesiącu dostanę 8,1 zł zwrotu za zakupy na moje Dobre Konto. Mój sumaryczny rabat od cen na sklepowych półkach wyniósł 14,05% (10% od ceny dzięki kuponowi zniżkowemu, 2,7% od ceny dzięki płatności kartą do Dobrego Konta oraz 1,35% od ceny na pólkach dzięki kuponowi payback).

Niestety „rynek” promocji i kuponów rabatowych nie jest u nas tak rozwinięty jak w Stanach Zjednoczonych. tam najlepsi łowcy promocji potrafią uzbierać rabat do wysokości 97%!

A wy jak oszczędzacie na codziennych zakupach? Szukacie kuponów i rabatów?

6 komentarzy

  1. Spora oszczędność. Da się tak regularnie? Biorąc pod uwagę, że rocznie w hipermarketach wydajemy od kilku do nawet kilkunastu tysięcy PLN, warto się tym zainteresować.

  2. Ja tam wole kiedy zbieram punkty i mam możliwość wymiany ich na gotówkę, a nie na jakieś bzdurne nagrody – jest wiele firm które oferują programy partnerskie, dzięki którym poszerzając rynek zbytu dla firmy, będziemy otrzymywać stały miesięczne wynagrodzenie uzależnione od obrotu zespołu, jaki stworzymy. jeśli chcesz wiedzieć więcej lub temat cię zainteresował odezwij się na skype dark78siemianowice. Również zapraszam do siebie.

    1. Absolutnie nie mam zamiaru robić sobie tutaj reklamy (jestem skłonny swój post usunąć) mówię tylko o tym, że stając się pro – sumentem i kupując mądrze możemy nie tylko wydawać pieniądze, ale je także zarabiać. Jak już mowa o systemie MLM to przyznaj rację, że jest system, w którym jeśli zagłębimy się w plan marketingowy to można z rynku detalicznego wyciągnąć dodatkowe kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych.

  3. Zgadzam się z poprzednikiem w Polsce zakupy przez internet w systemie MLM to ok 3% ze 100 a w USA aż 60%. Jeszcze trochę a ludzie zmądrzeją i zaczną inwestować swoje pienądze, a nie napędzać kasę obcym właścicielom sklepów. Prosument to test na inteligencję- jak widać większość olewa ten system , a szkoda bo pieniądze leżą na ulicy! „Biedy Ojciec” sam używasz karty banku Millenium ?? Dlaczego bo masz zwrot gotówki 🙂 Pewnie nie jedna osoba dzięki Twojemu postowi o Dobrym Koncie założyła sobie konto i tak samo jak TY korzysta z tej karty.Szkoda tylko że Ty nic z tego nie masz. dzięki za fajne wartościowe wpisy. pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.