Koniec wielkich tanich zakupów w hipermarkecie Real

Kilkukrotnie już na tym blogu zachęcałem Was do „Wielkich tanich zakupów w hipermarkecie Real„, gdzie można było zaoszczędzić nawet 27% wartości zakupionych rzeczy. Wygląda jednak na to, że zakupowe eldorado obiegło końca.

Od dłuższego czasu nie zaglądałem do tego hipermarketu, bo w cotygodniowej gazetce są coraz gorsze promocje. Zwracam na to uwagę, bo przy kupnie towaru objętego promocją zniżkową np. „drugi za 1 grosz”, korzystając z kuponu zniżkowego „10% taniej za zakupy” (drukowanego z systemu payback) można było zaoszczędzić 20% od ceny kupionej rzeczy (pisałem o tym w maju) – tym sposobem kupiłem np. mleczko do czyszczenia Cif po 3,20 zł za opakowanie 700ml.
W aktualnej gazetce pojawiła się atrakcyjna oferta – proszek Vizir 5kg za 35 zł i płyn do płukania Lenor 1l za 1 grosz w zestawie. Z promocji można skorzystać tylko raz na jednym paragonie, ale można przecież zapakować zakupy i wrócić po więcej. Już się szykowałem do wyjścia, aż tu nagle…
Chyba jednak marketingowcy sieci zauważyli, że klienci korzystają z kuponów zniżkowych, aby obniżyć ceny produktów i wprowadzili dwie zmiany: 1) promocje zniżkowe pojawiają się rzadziej i dotyczą produktów mało przydatnych (typu ciastka), 2) kupony zniżkowe zniknęły z systemu payback (wcześniej można je było kupić za 500 punktów). Można je zdobyć przy okresowych promocjach, jednak trzeba dwukrotnie w ciągu tygodnia zrobić zakupy na określoną kwotę. Zapewne chodzi o to, aby kliencie przychodzili do sklepu wydawać duże kwoty a nie kupować dużo i tanio.
Koniec końców wybiorę się do sklepu po proszek i płyn do płukania, wymienię swoje dotychczas zgromadzone punkty payback na bony zakupowe i pewnie nieprędko wrócę na kolejne zakupy.

3 komentarze

  1. Szkoda, że Payback staje się coraz mniej okazyjny..
    Kiedyś bywały często promocyjne kupony Allegro, dzięki którym można było szybko zgromadzić punkty. Ostatnio również ich brak.

    1. Payback pomału odchodzi do lamusa. Przyszłość należy do międzynarodowego programu lojalnościowego Lyoness zwracającego część wydanych pieniędzy z powrotem do klienta. Warto przystąpić do programu już dziś i zarabiać na zakupach nie tylko swoich, ale też osób poleconych do programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.