Przez tydzień za 5 zł dziennie

Całkiem przypadkiem wynalazłem sposób na oszczędzanie, który niezmiernie przypadł do gustu mojej żonie!
Zgodnie z naszymi celami na ten rok, co miesiąc powinniśmy oszczędzać 700 zł z przeznaczeniem na wkład własny na zakup mieszkania. W niedzielę powiedziałem żonie, że jeśli w tym miesiącu chcemy zaoszczędzić taką kwotę, to przez ostatni tydzień czerwca możemy wydać po 5 zł dziennie.
O dziwo, ten pomysł spodobał się mojej żonie, która od poniedziałku codziennie liczy ile wydała. W poniedziałek wydaliśmy 10 i 7 zł a we wtorek po 3 zł, więc troszkę przekroczyliśmy nasz limit. Ale nie to jest najważniejsze. Cieszę się, że udało mi się zachęcić i zaangażować moją żonę.
Nie sądzę, żeby taki sposób oszczędzania mógł się sprawdzić na dłuższą metę. Ale np. dla okresu 7 dni może być okazją do zgłębiania sztuki oszczędzania i zarządzania własnymi pieniędzmi. A Ty jaki masz sposób na oszczędzanie?

Jeden komentarz do “Przez tydzień za 5 zł dziennie

  1. Witam,

    a ja mam taki sposób: codziennie zabieram z domu śniadanie. To pozwala mi zaoszczędzić kilka złotych na tzw. „zapychaczach” typu batoniki, słodkie bułki, kebaby i inne dziwnoty. Staram się nie wydawać na pierdoły – dwa razy przemyślę, zanim kupię. Zresztą wydawanie na niepotrzebne rzeczy raczej ciężko mi przychodzi, więc generalnie mam luz 🙂 Założyliśmy z żoną konto oszczędnościowe, na które raz w miesiącu wpada 100zł dla córki. Taki fundusz tylko dla niej. Od dawna wydajemy mniej niż zarabiamy, więc wszelkie nadwyżki z miesiąca odkładamy na lokaty.
    P.S.: fajny blog, trafiłem tu przypadkiem, ale ponieważ sam jestem młodym ojcem i trochę czuję się, jak biedny ojciec – będę tu wpadać częściej 🙂 Przy okazji zapraszam na mojego bloga, gdzie opisuję zmagania z tatusiowaniem: http://www.tatusiowezmagania.blogspot.com. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.