Moje karty

W ostatnim czasie pozbyłem się kilku kont bankowych, które  przestały być dla mnie atrakcyjne (Deutsche Bank oraz Polbank) a wraz z nimi kart do tych kont. Już dawno nie miałem tak małej ilości plastiku w portfelu. Zostały mi tylko trzy:

Karta debetowa Millenium Visa Dobre Konto – zwraca 3% wydatków na zakupy na stacjach benzynowych, w supermarketach i sklepach spożywczych. Maks. 50 zł miesięcznie. Darmowa przy wpływach min. 1000 zł i jednej transakcji miesięcznie.

Karta kredytowa Visa Silver Pajacyk BZ WBK – uzyskałem specjalna ofertę, gdy chciałem z niej zrezygnować. Zostałem zwolniony z opłaty rocznej oraz otrzymuję zwrot 3% wydatków na zakupy na stacjach benzynowych, w supermarketach i sklepach spożywczych. Lepsza od pierwszej, bo nie potrzebuję mieć pieniędzy w chwili zakupu.

Kredytowa Karta Komfortowa Polbank –  zwraca 0,75% wydatków za wszystkie transakcje. Darmowa, ale pobiera płatne ubezpieczenie w wysokości 0,25% od kwot transakcji. Płacę nią wszędzie tam, gdzie nie dostanę zwrotu za użycie poprzednich kart.

Ale że natura nie lubi próżni, to już niebawem mój portfel znów może zapełnić się kartami. Jestem na etapie zakładania konta w Raiffeisen Banku (skorzystałem z promocji na Gruponie, dzięki której można dostać 200 zł) oraz w Alior Sync (+100 zł za założenie konta i dokonanie trzech transakcji darmową kartą).

5 komentarzy

  1. Może dałoby się wymienić kartę Komfortową na T-Mobile. Ja ją dostałem bez problemu nie będąc klientem T-Mobile. Nie otrzymuję przez to potwierdzeń SMSowych, ale zwrot jest większy (1%) i nie ma obowiązkowych płatnych ubezpieczeń. Jeśli można „zaryzykować” i żyć bez ubezpieczenia i powiadomień sms, to jest to o wiele lepsza karta. Problemem być może będzie limit, nie wiem czy Polbank ma jakieś ograniczenia w tym polu.

  2. co do karty Polbanku, ona niby zwraca za wszystkie transakcje ale tak na prawdę do wysokości określonego limitu, na tej karcie, którą masz jest to (jak dobrze pamiętam)maksymalnie 30zł na miesiąc.

  3. Po co Ci Dobre Konto z 3% moneyback przy płatnoscia karta debetowa, skoro masz karte kredytowa ktora daje ten sam zwrot plus grace period? Czy przekraczasz limity zwrotu w BZWBK? Jesli nie, to dobre konto to zbytek troche bo musisz robic ta jedna transakcje i przelew 1000 zl.

  4. Nic ciekawego dla rodzica :/ Karta debetowa Millenium Visa ale wymagania za duże.

    Btw. warto się z nimi „p*****lić skoro zwracają te 50PLN? Tu przez palce na telefon 120, a tu się cieszymy z 50?

    @ostrze, tak mając 3 karty może zyskać np. 50 + 50 + 30. Matematyka trudna być?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.