Wiosenne porządki w portfelu

bankomatPamiętacie mój wpis z 2013 roku, gdy opisałem 9 kart płatniczych, które miałem w tamtym czasie? W tym miesiącu liczba posiadanych przeze mnie kart i kont bankowych osiągnęła historyczne minimum. Dlaczego zrezygnowałem z kart i kont?

Karty, które zostawiłem w portfelu to:

  1. Karta kredytowa Visa Silver (BZ WBK). Karta kredytowa, którą mam od dawna, z wysokim limitem i okazjonalnymi promocjami. Opłatę roczną można negocjować, czasem bank dorzuci jakiś moneyback. Korzystam głównie w ten sposób, że opłacam nią większe wydatki, trzymając swoje pieniądze na koncie oszczędnościowym.
  2. Karta debetowa Visa Dobre Konto (Bank Millenium). Jej zaletą jest możliwość bezprowizyjnego wypłacania gotówki we wszystkich bankomatach. Jest bezpłatna pod warunkiem wykonania jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu.
  3. Karta debetowa Visa Paywave (mBank). Niedawno ją zamówiłem i aktywowałem. W ramach akcji „Wróć na pokład mBanku” skierowanej dla nieaktywnych klientów, bank będzie zwracał mi 2% wydatków kartą.

Karty i konta, których się pozbyłem:

  1. Konto „Lubię to” w Banku BPH. Bank nie chciał przedłużyć promocji, polegającej na zwrocie 3% wydatków na zakupy spożywcze i paliwa. Przez poprzednie 12 miesięcy otrzymałem w sumie 221 zł zwrotu. Skoro nie ma profitów, to po co mi trzymać takie konto.
  2. Konto Getin Bank (+karta paliwowa). Już wcześniej skończyła się promocja dot. zwrotu za zakupy paliwa, z którego korzystałem przez ostatnie dwa lata. Nawet po pogorszeniu warunków, w ciągu roku uzbierałem ok. 120 zł zwrotu. Teraz konto jest nieprzydatne, a oferty lokat mało konkurencyjne.
  3. „Konto Godne Polecenia” w BZ WBK. Założone dawno temu dla uzyskania nagrody. Nieużywane przez długi czas a ostatnio bank skasował mnie 6 zł opłaty miesięcznej. Zamknąłem ten rachunek bez żalu.

Już dawno nie miałem tak niewiele kont i kart bankowych. Ich uporządkowanie będzie sprzyjać zarządzaniu finansami domowymi. Ponadto zwracam uwagę, że niektóre promocje bankowe dotyczą tylko tych klientów, którzy od dłuższego czasu nie mają konta w danym banku. Pozbywając się kont, zwiększam szanse na udział w promocjach bankowych za kilka lub kilkanaście miesięcy.

A z ilu kont Ty korzystasz? Czy jesteś z nich zadowolony/zadowolona ?

Jeden komentarz do “Wiosenne porządki w portfelu

  1. Porządki w kartach i kontach to podstawa. Często nie zamknięte w pore konto zamyka dostęp do nowych promocji. Przeżyłem to ostatnio , bo ociągałem się z zamknięciem konta w BZ WBK i nie załapię się ze względu na regulamin na nową promocję ze zwrotem 20 zł za fakturę nc+ 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.