Odchodzę od BGŻ Optima

Do dzisiejszego dnia większość swoich wolnych środków pieniężnych trzymałem na koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima. Jego promocyjne oprocentowanie do 10 lipca wynosi 6,50% dla nowych środków. Jednak ktoś inny zaoferował więcej.

Konto w BGŻ Optima założyłem zaraz po starcie tego wirtualnego banku. Założyłem też trzy lokaty jednodniowe, które przed wejściem w życie przepisów zmieniających naliczanie podatku od zysków kapitałowych, były bardzo korzystne. W chwili obecnej oprocentowanie na tych lokatach wynosi 6,30%.

Od dziś przenoszę wszystkie środki z Optimy na Konto Oszczędnościowe w Banku Millenium. Jego oprocentowanie wynosi 7,00% i jest gwarantowane do 20 sierpnia. Jest więc wyższe o 0,50% od oferty BGŻ Optima (dla kwoty 10 tys. zł. zysk w odsetkach wyniesie 50 zł brutto rocznie). Jedyny minus to tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Ale przecież to jest konto na oszczędności a nie bieżące korzystanie.

Konto oszczędnościowe w Banku Millenium można otworzyć przez Internet. Wystarczy wcześniej założyć darmowe Dobre Konto, które zwraca 3% wydatków na stacjach benzynowych, supermarketach i sklepach spożywczych. Pisałem o nim wcześniej.

4 komentarze

  1. Jest jeszcze jeden minus – promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko nowych środków (tych ponad całkowite saldo z końca maja).

  2. „(dla kwoty 10 tys. zł. zysk w odsetkach wyniesie 50 zł brutto rocznie)” – to taka marketingowa ściema 😉

    50zł rocznie, ale skoro promocja trwa do 22.08. – więc można z niej skorzystać TYLKO przez 2 m-ce (de facto 8,33zł). Odejmując od tej kwoty jeszcze podatek (19%) wówczas pozostaje 6,75zł realnego zysku w porównywaniu obu ofert.

    Po tych dwóch miesiącach ponownie TRZEBA zabrać pieniądze z KO Millenium, bo oprocentowanie drastycznie spada. Czy warto robić te przelewy, pamiętać o tym oraz śledzić namiętnie, skoro osiągniemy całkowity zysk w okresie 2 m-cy 6,75zł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.