Czy warto jeszcze grać w loterię paragonową?

loteria paragonowaMinisterstwo Finansów chwali się, że do końca lipca zarejestrowano 100 milionów paragonów. Niestety od kilku miesięcy trudno znaleźć informacje o liczbie zgłoszonych paragonów w poszczególnych miesiącach.

W pierwszym miesiącu trwania loterii (październiku 2015) konsumenci zgłosili aż 17 mln paragonów. Jednak od tego czasu ich liczba diametralnie spada. W listopadzie było 15 mln, w grudniu 13,5 mln. W kwietniu już tylko 8 mln, w maju 7 mln sztuk. A będzie jeszcze mniej…

Bynajmniej wynika to ze „znudzenia” loterią. Brak wygranej w kolejnych miesiącach wywołuje zniechęcenie. Ja sam do tej pory zarejestrowałem ok. 500 paragonów i nic nie wygrałem.

Czy warto rejestrować paragony?

Prawdopodobieństwo trafienia szóstki w lotto wynosi 1:13 983 816. Natomiast prawdopodobieństwo wygrania samochodu w loterii paragonowej dla zarejestrowanego paragonu w maju wyniosło 1:7 000 000, czyli dwa razy więcej niż wygrana w lotto. Co prawda nagroda jest mniej wartościowa, ale udział w grze nie wymaga ponoszenia kosztów (kupon w lotto to 3 zł). Jeśli lubisz gry losowe to tak – warto rejestrować paragony (np. zamiast wysyłać kupony lotto).

Pani Jolanta z mężem odbierają wygraną. Źródło: mf.gov.pl
Pani Jolanta z mężem odbierają wygraną. Źródło: mf.gov.pl

Jeśli wierzyć temu, co napisane na stronie Ministerstwa Finansów, to Pani pani Jolanta odradzała mężowi dalsze zgłaszanie paragonów. On jednak cierpliwie wstukiwał numerki na klawiaturze i wylosował Opla Astrę.

Szansa na wygraną w Loterii Paragonowej w najbliższych miesiącach będzie kilkukrotnie większa niż na początku konkursu. Nie popadaj jednak w hurraoptymizm i nie nastawiaj się na wygraną, bo to wciąż jak jeden do kilku milionów.

Jeśli mamy czas, aby poświęcić go na wpisywanie paragonów, możesz podjąć to wyzwanie. Ja podejmę a Ty?

2 komentarze

  1. A ja tam jestem przeciwnikiem wszelkich loterii. Ja nie zgłaszam i nie będę zgłaszał. Z punktu widzenia budżetu Państwa loteria jest opłacalna, ale co wnosi w życie zgłaszających? Zastanawiam się czy ma jakąś wartość edukacyjną czy to tylko zwykły pociąg do hazardu.

  2. Jest to drugie w historii referendum i pierwsze od 12 lat. Warto zastanowic sie, czy udzial w nim polaczyc z dodatkowa praca, zostajac czlonkiem obwodowej komisji ds. referendum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.