Monety kolekcjonerskie

Gdy kilka lat temu na giełdzie panowała bessa, ludzie szukali alternatywnych źródeł inwestowania. Sporo osób ulokowało swoje wolne środki w monetach kolekcjonerskich. Przez kilka miesięcy trwał prawdziwy boom na tym rynku, ogniskujący się m. in. wokół portalu Allegro.

Tuż przed rozpoczęciem monetowego szału udało mi się kupić kilkanaście monet srebrnych, emitowanych przez NBP (w sumie 13 sztuk o wartości emisyjnej ponad 700 zł) oraz kilkadziesiąt monet okolicznościowych, o nominale 2 zł. Te drugie bardziej mi przypadły do gustu, więc w późniejszym czasie dokupiłem jeszcze kilkadziesiąt na Allegro. W marcu tego roku znowu dokupiłem 62 sztuki tych monet oraz dwie na aukcji (August II Mocny i Władysław IV Waza).

Niestety przespałem okres, gdy mogłem je szybko sprzedać z zyskiem. Myślałem wówczas, że wzrost ich cen będzie trwał dłużej. nauczyłem się dzięki temu, że nic nie trwa wiecznie. Zatrzymałem je w nadziei, że boom na monety kolekcjonerskie kiedyś znów powróci.

A jakie Ty masz doświadczenia z monetami kolekcjonerskimi ? Czy na dzień dzisiejszy da się na nich zarobić ?

2 komentarze

  1. Zbieram tylko dwójki – nie mam zamiaru jednak na nich zarabiać – docelowo postanowiłem je ofiarować córce na np. 18 urodziny lub prezent ślubny – czas pokaże co z nimi zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.