Alior Sync

Uwaga na błędy w Alior Sync

Założyłem już swoje konto w Alior Sync. Wygląda niczym IV część gry Heroes of Might and Magic, czyli cukierkowo.

Podobał mi się sposób założenia konta – szybko, wygodnie i zero formalności. Podoba mi się też, że na moim nowo założonym koncie czekało na mnie 50 zł. Zamówiłem kartę debetową, dzięki której uzyskam kolejne 50 zł. Jeśli wypełniliście formularz o którym pisałem miesiąc temu, to też możecie odebrać swój bonus. Wystarczy tylko dokończyć proces zakładania konta.

Od razu chciałem wykorzystać możliwości Alior Sync i spróbowałem dokonać płatności z Alior Sync na allegro. I tu znalazłem błąd techniczny. Przy logowaniu system wymagał ode mnie podania kilku znaków z mojego hasła, w tym znaku nr 12. A moje hasło składa się z dziesięciu znaków. Na infolinii (rozmawiałem przez czat głosowy) nie uporano się z tym. Jest to więc jakiś ogólny błąd.

Z innej beczki – firma CPMProfit zamyka swoją działalność. Dzięki niej zarabiałem za wyświetlanie banerów na moich stronach internetowych. W sumie zarobiłem ok. 100 zł. Szkoda, bo był to niewielki, ale stały zysk. Znacie godne uwagi firmy o podobnym profilu, tj. płacące za wyświetlanie banerów z reklamami?

12 komentarzy

 1. Alior Sync…
  Zadowolony perspektywą 5% cashbacku postanowiłem kupić dzisiaj jedną rzecz na Allegro. I tutaj zonk. W regulaminie napisali, że w cashback polega na… nadpłacaniu karty kredytowej, która wcale taka tania nie jest.
  Dziękuję bardzo.

 2. Rafał, nieprawda. W regulaminie jest zapis: „Punkty Premiowe naliczane są za:
  a. Realizację płatności Płacę z Alior Sync,
  b. Realizację operacji bezgotówkowych przy użyciu danych Karty, bez fizycznego okazania Karty za pośrednictwem Internetu (operacje MOTOEC)…”

  gdzie Karta to wg regulaminu: „karta debetowa lub karta kredytowa”, czyli otrzymasz zwrot zarówno za „Płacę z Allegro”, płatność bezpłatną kartą debetową wydawaną do konta osobistego, jak i za płatność kartą kredytową.

  1. A więc ten zapis:”Klient wykorzystuje Punkty premiowe poprzez zrealizowanie przez Alior Sync uznania Rachunku karty kwotą odpowiadającą liczbie zgromadzonych Punktów (Uznanie).”oznacza „cashback na konto”?

 3. witam – u mnie założenie konta trwało 1dobę więc jest OK ale mam je od tygodnia i chcę zapytać … jak to jest z tym CashBack’iem? z allegro działa?
  dzisiaj chciałem zapłacić e-fakturę orange/tpsa [faktura ma link 'płatność elektroniczna’] i wyszła prawda – sync nic nie odpowiedział – za to BlueMedia: „na tę chwilę nie posiadamy informacji o ewentualnym terminie wprowadzenia w formach płatności banku Alior Sync”
  obawiam się że reklamują te 5% [najwięcej na rynku] tyle że działa to to ale wiadomo gdzie – możecie potwierdzić: jakie płatności przelewem/kartą działają? w jakich sklepach

 4. ponownie przeczytałem post i przypomniałem sobie że kiedy zaznaczyłem 'Płacę z Alior’ to przeniosło mnie do banku – po wpisaniu loginu system poprosił mnie o podanie 12-cyfrowego hasła [czyli tak jak u Ciebie] ale ponieważ obrazek był inny i zresztą bank również [był to alior a nie aliorSYNC] więc zrezygnowałem
  może to oznaczać że sync nie działa również z allegro więc proszę o potwierdzenie

 5. mi się już udało zapłacić z synciem na allegro, jednak zwrot (jak dowiedziałem się z ich infoczatu ) może potrwać do 5ego dnia miesiąca następnego – po zsumowaniu wszystkich transakcji w tym miesiacu. bardzo im kibicuję. swoją drogą są już dostępni w systemie partnerskim bankiera – placa 40zl za wniosek 😉

 6. Jest 16 października, a wspomniany błąd najwyraźniej nadal występuje. Zrobiłem już kilka przelewów przez Płacę z Allegro i wszystko było ok. Dzisiaj jednak chciałem regulować prowizje wobec Allegro i z tego modułu już zalogować się nie mogę. Moje hasło ma 10 znaków, a formularz prosi m.in. o znak nr 12.
  Zadzwoniłem na infolinię, gdzie pracownica banku stwierdziła, że podawany przeze mnie identyfikator nie należy do mnie (!!!). Cóż, bez problemu mogę się na niego zalogować wchodząc na stronę Alior. Przez Allegro – nie mogę. Wyjaśnienie problemu wymaga wizyty w oddziale banku.

  Zatem po pracy odwiedzę oddział, przy okazji dowiem się może, co dla mnie oznacza niedawno wprowadzona zmiana w regulaminie, która mówi, iż limit Cashback będzie ustalany dla każdego rachunku indywidualnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.