Credit Agricole oddaje 10%

Bank Credit Agricole postanowił zawalczyć o klientów, oferując wymyślną promocję, w której na pierwszy plan rzuca się dziesięcioprocentowa oszczędność za rachunki. Czy faktycznie jest aż tak fajnie? Aby zweryfikować to hasło reklamowe przewertowałem regulamin promocji oraz cennik opłat za prowadzenie konta.

Promocja nosi nazwę „Oszczędzam na rachunku”. Poniżej przedstawiam zasady uczestnictwa, premię jaką można otrzymać oraz koszty związane z udziałem w promocji i korzystaniem z konta w tym banku.

Warunki uczestnictwa
Aby skorzystać z promocji, należy do końca listopada założyć konto PROSTOoszczędzające PLUS lub PROSTOoszczędzające PREMIUM wraz z kartą debetową oraz podpisać deklarację stałego zasilenia konta kwotą minimum 100 zł przez okres 12 miesięcy.

Aby skorzystać z premii, należy przedstawić w banku dokumenty potwierdzające wydatki na wodę, ścieki, energię elektryczną, gaz, internet, telefon stacjonarny oraz telefon komórkowy. Ważne aby rachunki za ww media były wystawione na nazwisko i adres zamieszkania osoby biorącej udział w promocji.

Premie promocyjna
Mechanizm tej promocji polega na tym, że za dokonywane płatności bank będzie naliczał premię promocyjną w wysokości 10% netto (po odjęciu podatku Belki) od wartości zapłaconych rachunków. Niestety ten bonus będzie naliczany tylko przez 5 miesięcy od daty założenia konta oraz maksymalnie do kwoty 200 zł netto.

Koszty
Opłata za korzystania z konta PROSTOoszczędzającego PLUS wynosi 8 zł miesięcznie. Zwolnieni z niej są klienci, którzy otrzymują stałe wpływy na konto w wysokości co najmniej 1500 zł a osoby poniżej 30-go roku życia 1000 zł miesięcznie. Opłata za komunikaty sms (np. potwierdzenia przelewów) są darmowe do 20 w miesiącu. Każdy kolejny kosztuje 0,3 zł.
Do konta bank wydaje kartę MasterCard Debit Standard, której użytkowanie kosztuje 6 zł miesięcznie (bez możliwości zwolnienia).

Podsumowanie
Niestety w Credit Agricole nie dostaniesz stałego zwrotu za płatność swoich rachunków a jedynie premię o wartości 200 zł, na dodatek rozbitą na pięć miesięcy. Ponadto musisz odwiedzić bank wraz ze swoimi rachunkami, przez rok przelewać tu swoje wynagrodzenie oraz korzystać z konta, które będzie Cię kosztować przynajmniej 6 zł miesięcznie (72 zł w ciągu roku). Zdaje się, że to dobra oferta jedynie dla „łowców promocji”.

Pocieszeniem może być jednak druga promocja „Oszczędzam na okrągło”. Polega na zaokrąglaniu końcówek kwot od wartości zakupów i przelewaniu ich na konto oszczędnościowe. Bank jako bonus dodaje 10% do wartości tych oszczędności.

7 komentarzy

  1. dla łowców promocji może i dobra, ale tylko dla tych nie leniwych. Jak dla mnie, z punktu widzenia klienta AliorBanku, INGBanku i MilleniumBanku oferta nie jest atrakcyjna aby zmienić swój stały Bank na Credit Agricole. Natomiast jeśli chodzi złapanie promocji i zarobienie to . . . . też gra nie warta świeczki. Każdy to osobiście rozpatrzy, bo nalezy policzyć ile kto wydaje na prąd mieszkanie gaz i telefon i jaki da to zwrot przez 5 miesięcy. Jeśli zwrot przewyższa koszty nie tylko pierwszych 5, ale i kolejne 7 miesięcy (z deklarowanych 12 m-cy)posiadania konta to jest ok. Tylko to dodatkowe konto gdzie trzeba przemieszczać swoje 100 zł lub 1500 zł. Należy pamietać jeszcze o udokumentowaniu rachunków.
    Jak dla mnie za dużo zachodu

  2. Nie idźcie tą drogą, Credicie Agricolu, chciałoby się powiedzieć. Dla mnie to jest zwykłe szukanie frajerów, którzy założą tam konto.
    Kasa za kartę? Dziękuję. Kasa za smsy? Dziękuję również.

  3. Żeby któraś z tych 2 ofert mnie zainteresowała, musiał by być bez terminowa, na 3 czy 5 miesięcy, to szkoda zachodu i czasu by chodzić po bankach. Oferty tylko dla ekstremalnych „łowców promocji” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.