Karta dla (niedzielnych) kierowców

Getin Bank zaproponował właśnie specjalną ofertę – kartę debetową dla kierowców, z możliwością tankowania za 4,99 zł/litra paliwa. Karta działa w ten sposób, że zwraca pieniądze wydane na paliwo powyżej wspomnianej kwoty.

Niestety po bliższym przyjrzeniu się szczegółom: zastrzeżeniem, opłatom i różnym gwiazdkom, stwierdzam że ta oferta nie jest taka rewelacyjna jak na pierwszy rzut oka, bo:

  1. Karta zwraca tylko za zakupy do 30 litrów paliwa miesięcznie.
  2. Aby karta była darmowa, należy wykonać nią płatności na 500 zł miesięcznie (poza tym, co na paliwo).
  3. W razie niespełnienia powyższego warunku, opłata za kartę wynosi 9,99 zł miesięcznie.
  4. Zwrot tylko za benzynę „Pb95”.
  5. Zwrot nie według faktycznej kwoty zapłaconej za paliwo, a średniej ceny benzyny zawartej na stronie paliwa.pl.

Biorąc pod uwagę aktualną średnią cenę benzyny Pb95 ze strony paliwa.pl (5,89 zł/litr) maksymalny zwrot może wynieść 27 zł miesięcznie – (5,89-4,99)*30=27. Jeśli nie dokonamy płatności kartą na wymaganą kwoty, zyskamy tylko 17,01 zł.

Dla porównania – gdybyśmy skorzystali z Dobrego Konta w Banku Millenium, aby kupić te 30 litrów paliwa oraz dokonać płatności na 500 zł, to zyskamy 20,30 zł miesięcznie (15 zł zwrotu za płatności kartą oraz 5,30 zł za zakup paliwa).

Jeśli masz duże miesięczne wydatki, które opłacasz kartą oraz jeździsz samochodem na benzynę Pb95 to możesz efektywnie połączyć obie te karty. Kartą z Getin Banku możesz płacić za benzynę (do 30 litrów w miesiącu) oraz płatności inne niż na stacjach benzynowych, sklepach spożywczych i supermarketach. Natomiast za zakupy w ww sklepach oraz za paliwo pow. 30 litrów miesięcznie kartą z Banku Millenium. Wówczas maksymalnie możesz otrzymać zwrot ok. 57 zł miesięcznie.

4 komentarze

  1. Skąd pomysł, że trzeba jeździć autem na benzynę Pb95? To referencyjne paliwo dla Getin Banku, ale precież oni nie mają pojęcia jakie paliwo zatankowałeś podczas wizyty na stacji. Innymi słowy: jeśli referencyjna stawka za Pb95 wynosi w danym miesiącu 5,99zł, to zyskuje się 1,00zł za każde 5,99zł wydane na stacji paliw. Czyli jeśli kupisz LPG za 59,90zł, to Getin pomyśli, że kupiłeś 10 litrów Pb95 i zwróci 10,00zł. Nie mam racji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.