Zatem wiemy już wszystko o pieluszkach jednorazowych. Teraz kolej na te wielorazowe…
Pieluszki tetrowe bawełniane – dostępne białe lub z kolorowymi nadrukami. Ich użytkowanie wymaga czasu i pracy. Każdą pieluszkę musimy uprać, wygotować i jeszcze uprasować. Użytkując taka pieluszkę musimy odpowiednio złożyć. Składamy pieluchę na cztery, następnie w poprzek na pół i wkładamy dziecku między nóżki tak aby obejmowało całą pupę. Na to zakładamy specjalne majteczki z materiału nie przemakalnego. Pieluszki przydają się na co dzień do różnych podstawowych rzeczy, karmienia, wycierania bobasa, podkładania , do łóżeczka. Kapitalne wzory , wysoka jakość idealny produkt godny polecenia każdej mamie i tacie.
Pieluchy flanelowe – używamy w ten sam sposób co tetrowe. Wykonane są one z miękkiego materiału flaneli, która jest przyjazna dla ciała dziecka. Warto pamiętać że używając pieluch wielorazowego użytku potrzebujesz ich ok. 60 sztuk. Dostępne są w rozmiarach 70x80cm oraz 80×80 cm o różnej grubości.
Zalety
naturalne włókno przy pupie
Wady
dłuższy czas schnięcia
Pieluszki wielorazowe z wymienianym wkładem z wkładem z mikrofibry np. Bitti Tutto.
Znane są jako pieluchy wielokrotnego użytku to szybkie w użyciu, tanie i ekologiczne pieluchy materiałowe, które możesz używać przez wiele lat i do dowolnej ilości dzieci. Maluchy używające pieluszek wielorazowych uczą się korzystania z nocnika ok 18-24 miesiąca życia, korzystające z jednorazówek ok. 30- 36 miesiąca życia. Pieluszki są wyposażone w kieszonkę i wkładkę; dobrze się piorą i szybko schną, Nadają się dla dziecka od 3 do 15 kg, czyli od urodzenia do korzystania z nocnika, później może być również stosowana sama „kieszonka” jako majteczki treningowe pomocne w nauce bezpieluchowej higieny. Nadają się również jako majteczki na basen (oczywiście bez wkładu).Noworodek i niemowlak do 4 miesiąca życia zużywa ok 10-12 pieluch na dobę. Niemowlak powyżej 4 miesiąca życia – 8-10 /dobę maluch powyżej 1 roku życia 6-8, przy korzystaniu częściowo z nocnika. Wykonane z materiałów najlepszej jakości: – przyjemny, mięciutki i „nieparzący” mikropolarek pozostawiający skórę dziecka zawsze suchą, na tyle delikatny by można było stosować go nawet w upalne lato – nieprzepuszczający wilgoci, ale oddychający zewnętrzny materiał PUL, zabezpieczający ubranko przed przeciekaniem – wkłady- 3 – warstwowe, mięsiste, duże, bardzo chłonne, wykonane z najlepszej gatunkowo mikrofibry.
Zalety
wszystko w jednym
ładne wzory
Wady
cena – chociaż na dłuższą metę się opłaca
Zatem jakich pieluch używać?
Każda mama zmienia pieluszkę swojemu dziecku co najmniej 6 do 10 razy dziennie, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi powyżej produktami.
Tabela zbiorcza.
-
Pieluchy wielorazowe
Pieluchy jednorazowe
Pieluszki wielorazowe z wymienianym wkładem z mikrofibry
Koszty
Są tanie wystarczy kupić 60 sztuk
Są drogie w zależności od marki
Są drogie lecz wydajne
Czas w użyciu
Pochłaniają dużo czasu: pranie, gotowanie, prasowanie
Pochłaniają mało czasu, po zużyciu je wyrzucamy
Wymieniamy wkłady z mikrofibry, później pierzemy
Kontrola wydalania moczu stolca
Szybsza
Nie znane
Szybsza
Ekologia
ekologiczne
Stanowią problem dla ekologii
ekologiczne
? Czy wiesz, że w początkowej fazie użytkowania pieluszek jednorazowych możesz dziecku wkładać do pieluszki zwykłą, najtańszą podpaskę . Dlaczego? Noworodki oddają bardzo małe ilości moczu, które podpaska może wchłonąć i dzięki temu tzw. pampers pozostaje na dłużej. Cena podpasek 20 szt to ok. 2.50 zł co wystarcza na 20 krotną wymianę a cena jednej pieluszki ok. 50 gr.
-
Pieluchy wielorazowePieluchy jednorazowePieluszki wielorazowe z wymienianym wkładem z mikrofibryKosztySą tanie wystarczy kupić 60 sztukSą drogie w zależności od markiSą drogie lecz wydajneCzas w użyciuPochłaniają dużo czasu: pranie, gotowanie, prasowaniePochłaniają mało czasu, po zużyciu je wyrzucamyWymieniamy wkłady z mikrofibry, później pierzemyKontrola wydalania moczu stolcaSzybszaNie znaneSzybszaEkologiaekologiczneStanowią problem dla ekologiiekologiczne
Jak się uprzeć, to w wielorazówkę można i nos wytrzeć 😉
Zastanawiam się tylko, czy to działa w drugą stronę – pieluszka zamiast podpaski…