Jak dostać zwrot podatku, czyli czy ikze się opłaca?

Zostało kilka tygodni aby wypracować nawet tysiąc złotych ulgi podatkowej tylko za to, że odłożymy trochę pieniędzy na emeryturę. Dlaczego nie skorzystać z okazji? Z poniższego tekstu dowiesz się, jak dostać zwrot podatku oraz czy ikze się opłaca ?

Jak dostać zwrot podatku

Rozliczając PIT wiosną przyszłego roku będziemy uwzględniać nie tylko tegoroczne dochody. To, z jakich ulg skorzystamy, zależy od tego, jakie działania podejmiemy jeszcze w tym roku.

Do najpopularniejszym ulg należą ulga na dzieci (1112,04 zł na dziecko z małym wyjątkiem dla jedynaków mających lepiej zarabiających rodziców), ulga internetowa, ulga dla krwiodawców.

Do mało popularnych nalezy ulga z tytułu wpłat na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (zwane IKZE). O tym, czym się różni IKZE od Indywidualnego Konta Emerytalnego (IKE), pisałem już wcześniej (Dlaczego wybieram IKZE). Ja sam kilka lat temu założyłem IKZE w ING (dziś NN TFI). Za każdy 1000 zł wpłaty, odliczam sobie od podatku 180 zł. Pieniądze pracują w funduszach inwestycyjnych, ja dostaję zwrot (który ponownie wpłacam na IKZE) a poduszka finansowa na emeryturę stopniowo rośnie.

Czy IKZE się opłaca ?

Jak napisałem wyżej, ja zdecydowałem się na IKZE a nie na IKE. Zdecydowała o tym przede wszystkim natychmiastowa korzyść finansowa (ulga podatkowa zwracana co roku).

Nie bez znaczenia jest fakt, że od 2014 roku zmniejszono podatek od wypłaty środków (po osianięciu 65 lat) z 18% lub 32% do 10%. Dla porównania – przy wypłacie środków z IKE zapłacimy podatek dochodowy w wysokości 19%.

Mnie to przekonuje. Oczywiście minusem jest to, że z wypłatą musimy czekać o pięć lat dłużej niż w przypadku IKE.

>>Kliknij tutaj, aby założyć IKZE w NN TFI<<

Łatwe 100 zł nagrody za założenie IKZE

Przy okazji warto skorzystać z promocji, jakiej wcześniej nie było. Za założenie konta IKZE w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych NN Investment Partners (dawniej ING) możemy otrzymać kartę podarunkową o wartości 100 zł do wydania na allegro.

Aby dostać kartę, wystarczy przy rejestracji konta IKZE wpisać kod promocyjny:

IKZEAF18

Aby otrzymać kartę podarunkową wystarczy wpłacić min. 200 zł na nowo założone konto IKZE. Promocja jest ograniczona do osób, które nie są użytkownikami serwisu transakcyjnego NN TFI24, ani posiadaczami Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (jakiegokolwiek). 200 zł musi trafić na konto najpóźniej w ciągu dwóch dni od jego założenia.

Uwaga! Promocja trwa tylko do 12 grudnia i jest ograniczona do 160 pierwszych osób (wg stanu na dzień 6 grudnia pula wciąż nie została wyczerpana).

Kartę podarunkową otrzymamy mailem do 5 stycznia na adres podany podczas zakładania konta IKZE. Pełny regulamin promocji znajdziecie tutaj.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.