Koniec moneyback za cashback w Millenium

Jak co miesiąc, otrzymałem właśnie zwrot części wydatków za zakupy dokonane kartą debetową Millenium Visa Dobre Konto. Tym razem tylko 6 zł.
Oznacza to, że dostałem premie tylko za dwukrotne zakupy w supermarkecie powyżej 200 zł. Bank nie naliczył premii za kilkukrotne wypłaty gotówki przy kasie tzw. cashback. Czy też tak macie?

Do tej pory był to świetny sposób na wykorzystanie tej karty do naprawdę tanich zakupów. Można było kupić kilka rzeczy za 10 zł w pobliskich delikatesach, wziąć 200 zł cashback, dzięki czemu 6 zł wracało z powrotem na konto a faktyczny koszt zakupów wyniósł nie 10 a 4 zł.
To kolejna zmiana na niekorzyść klientów. Od marca zmienił się sposób naliczania moneyback (pisałem o tym w artykule „Dobre Konto – zmiany na złe”) . Teraz, aby w ogóle otrzymać zwrot, trzeba będzie wydać min. 100 zł w sklepie spożywczym, supermarkecie, stacji benzynowej lub aptece. Dziękuję, nie skorzystam.
Obecnie posiadam karty z moneyback:
 • kartę kredytową Sygma Bank ze zwrotem 5% za zakup paliwa,
 • kartę kredytową Visa Impresja ze zwrotem 5% w kuponach rabatowych za zakupy w sieci Carrefour w piątki,
 • konto Alior Sync ze zwrotem 5% od zakupów w internecie (choć i tutaj wprowadzono ostatnio pewne ograniczenia),
 • kartę kredytową Visa Silver BZ WBK ze zwrotem 3% od zakupów w sklepach spożywczych i supermarketach,
Już ponad rok korzystam ze zwrotu 3% od każdej transakcji w sklepie spożywczym i supermarkecie. W ubiegłym roku przed terminem ważności karty kredytowej Visa Silver w BZ WBK odwiedziłem oddział tego banku, chcąc z niej zrezygnować. Bank zaoferował mi zniesienie rocznej opłaty za kartę oraz dorzucenie moneyback 3% od zakupów w spożywczakach, supermarketach i stacjach paliw.
W tym roku trochę przespałem termin i poszedłem do banku już po tym, jak ściągnięto mi opłatę roczną za kartę (58 zł). Moja pozycja negocjacyjna była więc słabsza niż poprzednio. Dostałem do wyboru zwrot już pobranej opłaty lub 3% moneyback, ale tylko na pół roku. Dodatkowo premie nie będzie obejmować stacji benzynowych. Znacznie gorzej niż poprzednio, ale dzięki tej karcie planuję zaoszczędzić ok. 120-180 zł przez najbliższe pół roku.
Według wyliczeń NBP, w drugim półroczu 2012 roku opłaty za prowadzenie konta w bankach wzrosły przeciętnie o 7%, do 4,89 zł miesięcznie. W moim przypadku opłaty, jakie świadczą mi banki za prowadzenie konta, niestety spadają.

3 komentarze

 1. Witaj,
  Chciałem Cię ( jako twórcę tego bloga ) oraz Twoich gości zaprosić na portal blogbook.pl, który jest pierwszym w sieci serwisem zbierającym w jednym miejscu blogi i posty.

  Mam nadzieję, że i Twój blog dołączy do tego grona, a Tobie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność oraz oglądalność Twoich wpisów.

  Serdecznie zapraszam i wierzę, że już niedługo przeczytam Twoje posty na blogbook.pl.

  Co zyskujesz na dodaniu swojego bloga ?
  1) Twój blog i posty mają więcej linków bezpośrednich, a więc pozycjonowanie google,
  2) wszystkie posty i blogi są otwierane bezpośrednio na stronie domowej, a więc statystyki,
  3) dostęp do szerszego grona czytelników zainteresowanych Twoją kategorią bloga, a czytających akurat inny blog

  Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji w przypadku pytań lub wątpliwości

  Michał Ludczyński ( twórca portalu )

  http://www.blogbook.pl

  PS.
  Nie musisz dodawać postów na blogbook.pl.
  Dzieje się to automatycznie po dodaniu Twojego bloga na stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.