Zarabianie w internecie (cz. 3) – polecanie produktów finansowych

bag-147782_640Dziś trzecia (ale nie ostatnia!) część prezentacji możliwości zarabiania w internecie. Tym razem przyjrzałem się z bliska programom, polecającym produkty finansowe.

  1. System Partnerski Bankier. Ten program partnerski charakteryzuje się wysokimi prowizjami za polecane produkty finansowe. Oferuje pełną gamę produktów, od kont bankowych, poprzez lokaty i kredyty, pożyczki pozabankowe i społecznościowe, po ubezpieczenia, leasing i usługi księgowe. Ponadto usługi niefinansowe, takie jak księgarnia Helion (prowizja 5% od sprzedaży), sklep internetowy Agito (od 1,5% za agd i elektronikę do 9% od sprzedaży ubrań i dodatków), Play, NC+ i kilkanaście innych. Co ciekawe, produkty możesz polecać nawet samemu sobie, nie możesz jednak wypełniać wniosku za osoby trzecie. Wypłata wynagrodzenie (min. 50 zł) odbywa się poprzez wygenerowania rachunku, który musisz wysłać pocztą. W związku z dodatkowym kosztem (koperta i znaczek) warto poczekać, aż uzbiera się większa kwota.
  2. PP mBank. Dedykowany program partnerski mBanku. Jeśli chcemy oferować produkty właśnie tego banku, to nigdzie nie otrzymamy wyższych prowizji. Na przykład za polecenie eKonta możemy zgarnąć 75 zł. Choć akurat w tej chwili program partnerski Bankier oferuje 80 zł prowizji za to samo konto!
  3. PP ComperiaLead. Program partnerski, oferujący produkty finansowe. Można powiedzieć, że to największa konkurencja dla systemu partnerskiego Bankier.pl. Comperia ma w swojej ofercie wiele takich samych produktów. Warto sobie porównać prowizje otrzymywane za polecanie produktów, którymi mogą być zainteresowani odwiedzający naszą stronę i wybrać ten program, który oferuje lepsze stawki.
  4. Money2Money. Jest to program partnerski portalu money.pl. Jednak dopiero niedawno na niego trafiłem i nie mam jeszcze doświadczenia z nim. Na plus zasługuje fachowa pomoc pracowników obsługujących program. Na stronie głównej widnieje informacje, że partnerzy programu zarobili już ponad 16 mln zł. W swojej ofercie ma ok. 330 produktów, głównie finansowych. Na wyróżnienie zasługuje trzystopniowy poziom polecenia. Poza prowizją za polecanie produktów dostaniemy 20% od zarobków osób, które zarejestrują się do programu z naszego polecenia a nawet 10% od osób z ich polecenia.

Który z tych programów wybrać?

Najlepiej korzystać z tego, który oferuje najwyższe prowizje za polecane produkty. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że pieniądze będziemy mieć porozrzucane w każdym z nich (co ma wpływ na przekroczenie minimalnej kwoty uprawniającej do wypłaty środków).

Na przykład dla popularnej ostatnio lokaty Happy w Idea Banku, prowizje w poszczególnych programach wynoszą:

Comperialead – 50 zł

systempartnerski.pl – 46 zł

money2money – 45 zł

pp mBank – brak w ofercie

W tym przypadku najkorzystniejszą ofertę ma Comperialead, która dodatkowo oferuje bonusy po założeniu przez naszych poleconych określonej liczby lokat (100 zł za 5 lokat, 200 zł za 10 lokat, itd).

2 komentarze

  1. Wydaje mi się, że bankier jest z tej listy najlepszy, jeżeli chodzi o prowizje. Bardziej mi odpowiada system za sprzedaż. I mają lepsze prowizje, niż np. compera. W każdym bądź razie z jego oferty korzystam i z nim współpracuję w zakresie pożyczek pozabankowych. Faktycznie, w bankierze, wypłata prowizji jest od 50 zł. Jeszcze nie uzbierałem, bo dopiero zacząłem działać 🙂 Czas pokaże jak to będzie. W tym temacie jest bardzo duża konkurencja, bo każdy chciałby zarabiać. Za kilka miesięcy odezwę się ponownie, aby poinformować czy da się zarobić i ile.
    Pozdrawiam!
    Patryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.